V Poděbradech mají samoobslužnou čerpací stanici

Na nové samoobslužné čerpací stanici Benzina Expres, kterou otevřeli v Poděbradech, mohou řidiči díky absenci personálu natankovat levněji.

Další výhodou čerpací stanice, která je umístěna na parkovišti u poděbradského hypermarketu Tesco, je její 24hodinová otevírací doba. Zákazníci mohou za palivo zaplatit kartou i hotově – obsluha je jednoduchá, stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě. Řidičům je k dispozici nabídka benzínu Natural 95 nebo nafty Diesel TOP Q.

„Samoobslužné čerpací stanice je výhodné instalovat tam, kde už lidé nakupují a je tam dostatek potenciálních zákazníků. Pro ty je pohodlné během nákupu doplnit i palivo. Nabídka doplňkových služeb, kterou běžné čerpací stanice mají, je pro ně ale zbytečná. Potraviny nebo kávu totiž na rozdíl od benzínu koupí v nákupním centru,“ uvedl Marek Zouvala, jednatel společnosti Unipetrol RPA zodpovědný za maloobchod.

„V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme potenciál a dosavadní výsledky ukazují, že je vhodné jej dále rozvíjet. Na saturovaném českém trhu, který je v oblasti čerpacích stanic v evropském měřítku extrémně konkurenční, jsou pro nás samoobslužné čerpací stanice jednou z možností, jak dál růst,“ doplnil Zouvala.

V Česku je nyní pod značkou Benzina provozováno už pět samoobslužných čerpacích stanic Benzina Expres – kromě Poděbrad také ve Vysokém Mýtě, v Ostravě, v Kopřivnici a v Hradci Králové. V plánu je otevřít jich ještě více.