Unipetrol mění vedení, nově firmu povede Modrzejewski

Petrochemická společnost Unipetrol, která v Česku provozuje síť čerpacích stanic Benzina, střídá šéfa. Novým předsedou představenstva se s účinností od 2. července stal Andrzej Modrzejewski, který nahradil Marka Switajewského. Toho dozorčí rada odvolala po více než třech letech jeho působení ve funkci.

Switajewski skončil také jako generální ředitel podniku, o jeho nástupci představenstvo zatím nerozhodlo. Dozorčí rada provedla rovněž změny ve složení představenstva, přičemž jeho novým členem a místopředsedou byl zvolen Krzysztof Zdziarski (54).

Pětašedesátiletý Modrzejewski (na fotografii) působil v devadesátých letech jako investiční ředitel a následně i jako generální ředitel Národního investičního fondu E.Kwiatkowski a v letech 1999 až 2002 jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti PKN Orlen.

Zdziarski přichází do představenstva Unipetrolu z pozice výkonného ředitele rafinérské výroby PKN Orlen. V minulosti působil jako generální ředitel společnosti UPS Polska, později jako předseda představenstva skupiny Pekaes SA. Do loňska pak předsedal představenstvu společnosti Orlen Południe.

V sedmičlenném představenstvu Unipetrolu zůstávají Martin Durčák, Andrzej Kozłowski, Robert Małłek a Łukasz Piotrowski, místopředsedou je kromě Zdziarského také Mirosław Kastelik.

Foto: ČTK