Shell podporuje pacienty s vážnou poruchou krvetvorby

Společnost Shell Czech Republic rozšiřuje svou pomoc lidem postiženým zhoubným onemocněním krvetvorby. Nově podporuje také Český registr dárců krvetvorných buněk při Institutu klinické a experimentální medicíny. Navazuje tak na podporu Nadačního fondu Kapka naděje a projektů Banky pupečníkové krve.

Možnost zapojit se mají také členové věrnostního programu Shell ClubSmart. Body nasbírané za tankování na čerpacích stanicích Shell či za využití dalších služeb mohou věnovat Nadačnímu fondu Kapka naděje, přičemž společnost Shell za každý takto darovaný bod poukáže na jeho konto jednu korunu. Výtěžek bude sloužit také k uhrazení vstupních vyšetření dárců kostní dřeně, a usnadní tak rozšíření existující databáze dárců.

Český registr dárců krvetvorných buněk při pražském Institutu klinické a experimentální medicíny se soustředí na vyhledávání, nábor a evidenci vhodných dárců krvetvorných buněk nebo štěpů pupečníkové krve pro pacienty doma i v zahraničí. Nejzásadnější fáze procesu, testování vhodnosti dárců, provází vysoká finanční náročnost, náklady přitom pojišťovna nehradí. Vstupní vyšetření dárce stojí přibližně tři tisíce korun.

„Prostřednictvím Nadačního fondu Kapky naděje dlouhodobě podporujeme malé pacienty se zhoubnými poruchami krvetvorby a pevně věříme, že rozšířením spolupráce s Českým registrem dárců krvetvorných buněk přispějeme k záchraně dalších životů,“ uvedl Pavel Los, generální ředitel společnosti Shell Czech Republic.