Richard Austen je ředitelem MOL v Česku

Maďarskou petrolejářskou společnost MOL řídí v Česku Richard Austen, který zároveň působí jako jednatel.

Richard Austen nastoupil do slovenské petrolejářské společnosti Slovnaft, která je dnes součástí skupiny MOL, v roce 2007 jako ředitel logistiky. Od roku 2011 byl viceprezidentem pro Logistiku Skupiny MOL a od listopadu 2013 vedl velkoobchod Slovnaftu. Zároveň je také členem dozorčí rady Slovnaftu.

 

Richard Austen je absolventem Obchodní fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě a držitelem titulu MBA z Webster University v Missouri v USA. V minulosti pracoval pro společnosti Coca Cola a Holcim.

„Pro Skupinu MOL je Česká republika strategickým trhem, kde se chce stát první volbou pro zákazníky ve velkoobchodě i maloobchodě. Mým cílem je navázat na práci mé předchůdkyně a společně s celým týmem dále budovat silnou, na zákaznický servis orientovanou značku,“ řekl Richard Austen.

Kristína Félová ve společnosti zůstává

Kristína Félová

Kristína Félová

 

Funkci ředitele přebírá Richard Austen od Kristíny Félové, která byla zodpovědná za řízení aktivit Skupiny MOL v České republice od září minulého roku. Předtím v Česku jako projektová manažerka řídila převzetí a integrace společností Lukoil a Eni do Skupiny MOL. „Během jejího působení MOL významně posílil svou pozici v České republice ve velkoobchodě i maloobchodě, kde se stal druhou největší sítí čerpacích stanic,“ uvedla společnost MOL ve své tiskové zprávě.

Během posledního roku se pod vedením Kristíny Félové uskutečnila fuze čtyř společností a do barev MOLu se „převlékla“ síť Lukoil a Agip. Značka MOL se tím rozšířila na téměř 170 čerpacích stanic v České republice. Kristína Félová zůstává součástí managementu společnosti.

MOL má téměř dvě tisícovky čerpacích stanic ve 12 zemích

Skupina MOL je ropná a plynárenská společnost se sídlem v Maďarsku, působí ve více než 40 zemích světa. Provozuje čtyři rafinérie a dva petrochemické závody. MOL má také vlastní síť více než 1 900 čerpacích stanic ve dvanácti zemích střední a jihovýchodní Evropy. Akcie Skupiny MOL se obchodují na burze v Budapešti, Varšavě a v Lucembursku.