Na čerpacích stanicích Shell bude možné platit mobilem či tabletem. Ale jen z auta

Poprvé v České republice budou mít řidiči od 28. listopadu na většině čerpacích stanic Shell možnost využívat digitální peněženku Masterpass, pomocí které zaplatí nakoupená paliva přímo ze svého vozu. Platbu bude možné provést chytrým mobilním telefonem nebo tabletem.

Nový způsob platby se zavede na 178 čerpacích stanicích Shell, na 30 partnerských, zejména franšízových benzinkách se se zavedením služby počítá příští rok. Platba prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu, která má proces placení na čerpacích stanicích zrychlit, může z bezpečnostních důvodů probíhat pouze uvnitř auta. Služba proto není určena pro motocyklisty.

„Ve spolupráci se společností Mastercard můžeme jako první nabídnout českým řidičům pohodlnější a rychlejší formu platby za pohonné hmoty. Placení pomocí aplikace Masterpass na našich čerpacích stanicích ocení díky rychlosti celého platebního procesu nejen časově vytížení řidiči, ale také například rodiče cestující s dětmi, kteří je teď vůbec nemusejí pouštět z dohledl,“ uvedl Petr Pražský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě. Česká republika je pro Shell druhou zemí na světě, kde budou mít zákazníci možnost zaplatit za palivo přímo z vozu.

„Masterpass jsme v České republice uvedli v roce 2015. Od té doby neustále zahajujeme spolupráci s partnery z různých sektorů,“ uvedl Miroslav Lukeš, Mastercard Cluster Manager pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko. Digitální peněženku Masterpass mohou využívat například zákazníci řetězce Globus.

Jak placení pomocí mobilu probíhá

shell-a-mastercard-prinasi-inovativni-reseni-platby-na-cerpacich-stanicich

Pokud bude mít zákazník zájem o moderní způsob placení, nejdříve si musí zaregistrovat platební kartu a případně věrnostní kartu Shell ClubSmart, aby se mu při transakcích načítaly věrnostní body. Poté je nutné provést ověřovací transakci v hodnotě jedné koruny. A nakonec v nastavení aplikace aktivovat položku Platby na čerpacích stanicích. Před natankováním pak řidič přímo z vozu naskenuje QR kód umístěný na stojanu. V aplikaci pak zvolí číslo stojanu, částku a provede takzvanou předautorizaci. Po schválení transakce natankuje a platbu následně zkontroluje na elektronické účtence v mobilu či tabletu. Masterpass funguje pro operační systémy Android a iOS.