Čepro dosáhlo zisk přes miliardu, tržby byly více než 46 miliard

Státní distributor paliv Čepro hospodařil minulý rok se ziskem více než jedna miliarda korun a dosáhl druhého nejvyššího hospodářského výsledku v historii. Tržby společnosti vzrostly oproti předešlému období na více než 46 miliardy korun.

Mírný pokles zisku oproti roku 2015 byl způsobený především růstem ceny paliv na trhu a sníženou spotřebou lidí a firem. „I tak jsme dosáhli jednoho z historicky nejlepších výsledků, což jen potvrzuje naši správnou cestu v oblasti optimalizace prodejních kanálů a interních změn z posledních několika let,“ komentuje výsledek Jan Duspěva, předseda představenstva Čepra.

Rok 2016 byl ovlivněný havarijní odstávkou rafinérských kapacit napojených na produktovodní systém Čepra. Klíčovou úlohou společnosti proto bylo zabezpečení stability dodávek pohonných hmot na český trh. Firma svůj postup koordinovala s hlavními výrobci motorových paliv. ČEPRO po většinu roku masivně dováželo pohonné hmoty ze zahraničí. „Naši lidé bez navýšení kapacit zvládli odbavit pětkrát více vlaků než v běžném období. Díky této distribuci se nám podařilo stabilizovat celý trh s pohonnými hmotami v České republice,“ doplnil Duspěva.