Shell nabízí objednávku občerstvení přímo u čerpacího stojanu a nová paliva

Velká konkurence mezi čerpacími stanicemi nutí jejich majitele neustále zlepšovat služby. Shell přišel nově s tím, že na dvou pumpách si mohou řidiči objednat občerstvení přímo u čerpacího stojanu. Čtyřka na trhu zároveň motoristy láká na nová paliva, která mají zvýšit účinnost motorů.

Rychlé občerstvení bez nutnosti čekání v prodejně je k dispozici zatím na dvou místech v Česku, v Praze na Evropské a v Brně na Heršpické ulici. „Přes dotykové displeje si zákazník, který spěchá, může během čerpání pohonných hmot objednat například kávu nebo párek v rohlíku. Objednávku si pak vyzvedne při placení u pokladny. Projekt probíhá v celé střední a východní Evropě, v každé zemi zatím pouze na několika čerpacích stanicích,“ uvedl k novince Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v ČR a SR.

 

Na více než čtyřiceti pumpách Shellu si mohou řidiči od roku 2015 koupit potraviny v menších prodejnách Billy. Koncept stop & shop se oběma společnostem vyplatil.  „Zaznamenali jsme na nich rapidní růst počtu transakcí. Jejich obrat vzrostl ve srovnání s ostatními čerpacími stanicemi o desítky procent. Zároveň o jednotky procent vyšší jsou na těchto stanicích objemy prodaných paliv,“ řekl pro zpravodajský portál www.e15.cz generální ředitel Shellu Pavel Los.

Shell rovněž v těchto dnech uvedl na trh paliva nové generace Shell V-Power. „Historicky poprvé jsme modernizovali celé portfolio benzínových i dieselových pohonných hmot najednou,“ řekl Jan Čapský. „Cílem vývoje bylo vyrobit paliva, která lépe čistí a chrání motor,“ dodal.