Benzina nabízí AdBlue i pro řidiče osobních automobilů

Benzina vybavuje své čerpací stanice zařízeními pro čerpání močoviny známé jako AdBlue. Dosud ho mohly čerpat pouze nákladní automobily. Nyní jej mohou komfortně načerpat i řidiči osobních vozů s emisní normou Euro IV a vyšší. Močovinu lze čerpat ze samostatných stojanů nebo je pistole s močovinou součástí moderních multimediálních čerpacích stojanů. Projekt startuje na šesti čerpacích stanicích rozmístěných po celé České republice a další stanice budou přibývat.

První stojany pro osobní vozy s integrovaným systémem pro čerpání močoviny najdou řidiči v Osicích, Brandýse nad Labem, Slaném, Litvínově, Karviné a v Havířově. „V praxi vypadá řešení tak, že je u stojanu o pistoli navíc. Benzina pro umístění AdBlue jednotek vybírá moderní multimediální stojany, které postupně nahrazují tradiční stojany a umožňují zákazníkovi už během čerpání sledovat na LED displeji například ceny produktů dané čerpací stanice nebo akční nabídky. Propojujeme tak moderní technologie v komunikaci i v dopravě,“ vysvětlila Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.

Za možností čerpání AdBlue přímo ze stojanu stojí sofistikovaná technologie. „Nádrže na močovinu musí být buď chromové, nebo plastové a vedení musí být temperované, protože teplota tuhnutí je již při mínus jedenácti stupních,“ doplnil Jakub Drastík.