Řidiči u čerpacích stanic MOL benzín pod značkou Natural už nenajdou

Dosavadní benzinové a naftové produkty totiž nahradila nová paliva pod značkou EVO. Čerpací stanice MOL tak už budou svým zákazníkům nadále nabízet pouze aditivovaná paliva, jak uvedla firma v tiskové zprávě.

Nová paliva snižují množství usazenin až o 50 %

Nová paliva jsou uváděna ve dvou řadách, základní a prémiové, u obou došlo k navýšení obsahu aditiv. V závislosti na typu motoru snižují nová paliva EVO množství usazenin o desítky procent, zejména u starších motorů to může být více než o 50 %. Tím čistí jednotlivé části motoru včetně systému vstřikování paliva. Lepší péče o motor se následně projeví jeho efektivnějším chodem, nižší spotřebou a menší poruchovostí.

Běžná paliva sice motor pohánějí, ale také ho zanášejí nečistotami a způsobují korozi jeho jednotlivých částí. Nejohroženější jsou vstřikovací trysky palivové soustavy, sací ventily a válce motoru. Reagujeme na to už základními řadami EVO 95 a EVO D – u benzinových a naftových produktů došlo k navýšení podílu aditiv zajišťujících silný čistící účinek.

Vylepšení prémiové řady EVO 100plus a EVO D plus povede ke zvýšení výkonu motoru, jeho lepší a rychlejší akceleraci a reakci. Aditiva zajišťující vysoký čistící účinek totiž byla přítomná už v předchozích produktech s nejvyšším oktanovým číslem. U výkonnějších vozů, pro které jsou prémiová paliva zejména určena, se nový účinek projeví tím, že budou „živější”.