MOL oznámil finanční výsledky, v ČR otevřel už 75. Fresh Corner

Skupina MOL oznámila finanční výsledek za 3. kvartál 2017. Díky dosažení 150 mld. HUF (12,8 miliard Kč) za kvartál se zisk před zdaněním, úroky a odpisy očištěný o náklady související s přeceněním zásob (clean CCS EBITDA) za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil o 12 % oproti loňskému roku a činí 520,8 mld. HUF (41,5 mld. Kč). Vzhledem k tomu, že kapitálové náklady dosáhly po devíti měsících 13,4 miliard korun, společnost pokračuje v generování silného cash flow ve všech segmentech.

V České republice probíhá modernizace čerpacích stanic, jejímž cílem je dostat značku MOL do nejvyššího standardu. Každá čerpací stanice dostává nový design a s ním spojené nové interiérové vybavení. Modernizace s sebou nese i úpravy vybraných čerpacích stanic do nového konceptu Fresh Corner. MOL na konci října otevřel v České republice již svůj 75. Fresh Corner a další budou následovat do konce roku. Čerpací stanice s Fresh Cornery poskytují rozšířenou nabídku kávy z prvotřídních zrn a čerstvého a na místě připraveného občerstvení a základních potravin.

Předseda představenstva a generální ředitel Skupiny MOL Zsolt Hernádi výsledky okomentoval:

„Po prvních devíti měsících letošního roku jsme na dobré cestě k dosažení zvýšeného cíle pro zisk před zdaněním, úroky a odpisy očištěný o náklady související s přeceněním zásob ve výši 2,3 mld. USD (51 mld. Kč) a také cílů naší strategie MOL 2030. Pokračujeme v roce 2017 v generování silného volného cash flow, ačkoli ne všechny příznivé okolnosti vnějšího prostředí byly ve třetím čtvrtletí dokonale využity. Abychom dosáhli našich strategických cílů, spouštíme také nový program výkonnosti, transformace a růstu, který přinese další EBITDA ve výši 500 mil. USD (11,1 mld. Kč) s vysokými investicemi přesahujícími 2 mld. USD (44 mld. Kč) do roku 2022. Polyolový projekt, jenž je vlajkovým transformačním projektem tohoto programu, si razí cestu kupředu, protože se nám podařilo zajistit veškeré technologické licence a inženýrské zdroje.“

Bližší informace o hospodářských výsledcích a úspěších jednotlivých divizí najdete na webu společnosti.