Sdružení Licit představilo aukci pohonných hmot pro běžné spotřebitele

Sdružení spotřebitelů Licit představilo aukci pohonných hmot pro běžné spotřebitele. Ty mohou podle Licitu významně pomoci domácnostem uspořit. Vítězslav Grygar, partner sdružení spotřebitelů Licit  představil nově vyhlášenou aukci pohonných hmot pro běžné spotřebitele, která se bude konat 24. 11. 2017. Licit sdružuje přes 75 000 uživatelů.

Sdružení se v minulosti již věnovalo aukcím mobilních tarifů, energií nebo potravin a jejich mottem je: Čím víc nás je, tím víc ušetříme.

Podle Licitu lidé v průměru utratí 15 986 korun ročně.  Nejvíce aut využívají obyvatelé ve Středočeském kraji.  V žebříčku domácností, které mají k dispozici dvě a více aut se nejlépe umístil právě Středočeský kraj, a pak Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Automobilovou přepravu nejméně využívají obyvatelé Karlovarského kraje – zato hojně využívají k přepravě kola nebo motocykly.  Na 44 % Pražanů nevyužívá žádné auto, tím obsadili první příčku. Naopak nejméně „bezautých“ je na Vysočině, a to 27 %. Dle Grygara je díky dražbě možné spotřebitelům zajistit cenu nižší o cca jednu až dvě koruny na litru paliva.

 

 Zdroj: Licit