Benzina se stala nejdůvěryhodnější značkou čerpacích stanic, předběhla Shell

V marketingovém programu Důvěryhodné značky, který zkoumá důvěru ve značky na trhu, dnes získala prvenství v kategorii čerpacích stanic značka Benzina. Předběhla tak síť čerpacích stanic Shell, která si prvenství v tomto programu odnesla v roce 2015 i 2016. O vítězných značkách rozhodlo 4 000 spotřebitelů v reprezentativním průzkumu, vedeném agenturou STEM/MARK. Respondeni hodnotili téměř 600 značek v 60 skupinách.

Benzina mění tvář, do konce roku bude mít  20% podíl na trhu

Benzina je největší sítí čerpacích stanic v Česku, jejich počet překročil již čtyři stovky. Růst počtu stanic souvisí s přebíráním čerpacích stanic od OMV. Z 65 koupených stanic dosud převzala Benzina 54 stanic. Akviziční proces bude ukončen v prvním čtvrtletí roku 2018. Benzina současně mohutně investuje do rozšiřování a zkvalitnění služeb. Vedle zavedení nových paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel se soustředí na unifikaci vzhledu svých stanic, rozšíření doplňkového prodeje a služeb, modernizaci občerstvení Stop Cafe, ale i na proškolování personálu.

 „Za poslední roky jsme Benzinu posunuli o hodně vpřed. Tradiční a zároveň trochu přehlížené značce jsme vrátili její lesk a vedoucí roli na trhu. Dnes je Benzina ve všech směrech moderní a trend určující značkou. Toto je náš největší dárek k 60. narozeninám této ikonické značky českého automobilismu, které budeme slavit příští rok,“ říká Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol, a dodává: „Mám radost také z toho, že se nám daří pokračovat v plnění našich cílů. Letošní rok uzavřeme s dvacetiprocentním tržním podílem.“

Celkový objem investic pro letošní a příští rok přesahuje jednu miliardu korun. Vedle pokračující modernizace připravuje Benzina na příští rok také uvedení dalších nových služeb. Nabídne cashback a řadu služeb vycházejících z připravované mobilní platformy. Firma je připravena i na další růst. „Po převzetí stanic od OMV budeme mít v naší síti 411 stanic. Vhodných prostor k výstavbě nových čerpacích stanic ale v Česku již moc není. Zaměříme se tedy na rozšíření stávajících pěti samoobslužných stanic. Otevřeni jsme i nadále dalším akvizicím,“ přibližuje Marek Zouvala.

Přístí rok otevře Benzina první vodíkovou stanici, investuje do elektromobility

Benzina ve své síti nabízí všechny druhy pohonných hmot. Vedle paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel a prémiových paliv Verva mohou na téměř stovce míst řidiči tankovat také alternativní paliva CNG nebo LPG. Součástí sítě jsou i dvě dobíjecí stanice pro elektromobily ve Vrchlabí a u Humpolce, jejichž provoz Benzina sdílí se svými obchodními partnery. „S nastupujícím rozvojem elektromobility jsme připraveni naší síť společně s partnery dále rozšiřovat. Nezapomínáme ani na vodík, který se brzy stane součástí elektromobilní budoucnosti. V příštím roce plánujeme otevřít první vodíkovou stanici,“  uzavírá Marek Zouvala.

Zdroj: Benzina, Důvěryhodné značky