Hyundai představí v Las Vegas nový vůz, rozšiřuje rodinu vozidel s ekologickým pohonem

Na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2018, který se koná v Las Vegas od 9. do 12. ledna, představí Hyundai Motor jednu novinku. Vozidlo poháněné elektřinou z vodíkových palivových článků.

Rozrůstá se rodina vozů s ekologickým pohonem

Novinka je vybavena špičkovými technologiemi Advanced Driver Assistance System (ADAS) a vůz je tak dalším přírůstkem do rodiny vozidel Hyundai s ekologickým pohonem. Automobilka tímto krokem pokračuje v naplňování své vize čisté mobility na celém světě. Společně s vylepšenou technologií získávání energie z vodíkových palivových článků, jejichž jedinou odpadní látkou je čistá voda, Hyundai představí i nový způsob rozpoznávání a ovládání hlasem či gesty. Součástí tohoto systému má být například inteligentní propojení vozu s domem. Auto Hyundai oficiálně představí v Las Vegas 8. ledna, kdo se nechystá na tiskovku do Las Vegas, může sledovat živě na YouTube. Mluvit se bude i o autonomních zařízeních.

Středočeské Neratovice a v příštím roce Benzina

V České republice je dosud jediná čerpací vodíková stanice ve středočeských Neratovicích. Funguje od roku 2009 a je dílem spolupráce Ústavu jaderného výzkumu ve spolupráci se společností Linde Gas. Projekt vodíkové čerpačky reagoval na potřebu provozu prvního hybridního autobusu na vodíkový pohon, který vyvinul právě Ústav jaderného výzkumu ve spolupráci se společností Škoda Electric. Vody kolem vodíku se ale čeří, už v loňském roce by první vodíkovou čerpací stanici měla uvést do provozu například Benzina.