Na benzinkách budoucnosti načerpáte místo benzinu fyzickou a duševní pohodu

Jak bude vypadat čerpací stanice budoucnosti, pokud jeho alternativním pohonem bude dominantní elektřina? Pokračující transformace automobilového průmyslu na elektrifikaci a koketování s autonomními vozidly vytváří pro čerpací stanice nejistou budoucnost. Nižší poptávka v budoucnu po klasických pohonných hmotách ale nutně povede k hledání způsobu, jak přežít. Společnost Reebook pracuje na konceptu vize remodellingu čerpacích stanic. A s vizemi ji pomáhá designová společnost Gensler.

Nový koncept pracovně nazvali „Get Pumped“ a vyzdvihují v něm budoucnost založenou na komunitách, zdraví, sportu a pohody. Reebook ve své vizi počítá s tím, že se čerpací stanice stanou oázami, ve kterých na sobě budou lidé zkrátka a jednoduše pracovat. Tělocvičny vnitřní i venkovní, fitness, jóga, výživový poradce, wellness či přednášky a workshopy o zdraví – taková je budoucnost, o níž Reebook sní.

Místo čerpání pohonných hmot v ní budou moci lidé načerpat fyzickou i duševní pohodu.

Koncept „Get Pumped“ má tři různé formy: síť, oázu a komunitní centrum

Typ SÍŤ

si Reebook představuje jako hlavní mezizastávku – energetickou síť budoucnosti. Budou místem, kde mohou sami cestující vyrábět energii díky cvičení na spinningu, boxem, crossfitem či na běžeckých pásech a lezeckých stěnách. Například projekt Free eletric uvádí, že jedna hodina šlapání na speciálním kole dokáže roztočit setrvačník a generátor a šlapáním tak lze nabít baterii natolik, že dokáže zásobovat klasickou domácnost po dobu 24 hodin elektrickou energii.

Reebook fitness síť

Typ OÁZA

představuje větší benzinovou stanici, kam si kromě „dotankování“ elektřiny do automobilu přijedou lidé nejen zacvičit do fitka či zameditovat na jógu, ale budou se zde nacházet i restaurace. Exteriér takové stanice bude nabízet i cvičení na čerstvém vzduchu. A zatímco si dáte půlhodinku na běžícím pásu, budete dýchat vůni z dokola osázené bylinkové zahrady.

Typ KOMUNITNÍ CENTRUM

to je budoucnost malých čerpacích stanic. Tady Reebook předpovídá budoucnost pro centra zaměřená na zdravý životní styl – sem si budete moci zaskočit na kurz spinningu stejně tak jako na workshop o zdraví a chybět nebude ani to zdravé jídlo, jenž podpoří lokální dodavatele. Vyzvednout si tu tedy budete moci třeba svoji bedýnku od lokálních farmářů.

Líbí se vám taková budoucnost? Na co byste přestavěli čerpací stanice vy?