UPS umožní v Londýně rychlonabíjení všech 170 vozů najednou

Je to pravděpodobně vůbec poprvé, co bude technologie Smart Grid nasazena v takovém měřítku. Řešení je výsledkem projektu Smart Electric Urban Logistics (SEUL), na kterém se podílí UPS společně s britskou energetickou firmou UK Power Networks a konsorciem Cross River Partnering. UPS věří, že právě tato cesta je tou, která v budoucnu pomůže zlepšit ovzduší velkých evropských měst a domnívá se, že není daleko den, kdy náklady na pořízení elektrického vozidla včetně nákladů spojených se získáním energie do takového vozidla, budou nižší než ekvivalentní náklady na standardní vznětové motory.

Do roku 2020 jedno ze čtyř nově pořízených vozidel alternativní

Projekt je podporován britským Úřadem pro vozidla s nízkými emisemi (OLEV). Zavedení nové technologie Smart Grid pomůže UPS dosáhnout stanoveného cíle, podle kterého má být do roku 2020 jedno ze čtyř každoročně nově pořízených vozidel vybavené alternativním pohonem a vyspělými technologiemi. Firma si také vytyčila za cíl do roku 2025 získat čtvrtinu spotřebované elektřiny z obnovitelných zdrojů a 40 procent paliva u pozemní přepravy získat z jiných než běžných zdrojů, tedy benzínu a nafty, což představuje významný nárůst oproti 19,6 procentům v roce 2016.

UPS šlape do alternativy

UPS celosvětově provozuje více než 9 000 vozidel vybavených alternativním pohonem a vyspělými technologiemi. Firemní flotila zahrnuje vozidla elektrická, hybridní elektrická a hydraulická hybridní, dále vozidla využívající bioetanol, stlačený zemní plyn (CNG) a zkapalněný zemní plyn (LNG) a propan-butan.