Rychlonabíjecí stanice už má Lidl u pěti prodejen

Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily mohou využít zákazníci v prodejně Lidlu v Pardubicích. Pardubická prodejna je po Praze, Brně, Ostravě a Průhonicích již pátou prodejnou Lidl s nabíjecí stanicí. „Věříme, že majitelé elektromobilů stanici na svých cestách využijí,“ říká Zuzana Holá, tisková mluvčí řetězce Lidl. Zákazníci Lidlu mohou nabíječku využívat zcela zdarma během svých nákupů.

Tři normy nabíjení, 80 % za 30 min

Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tato stanice je proto vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup.  Používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elekromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny.

Energie pochází z obnovitelných zdrojů

Zákazníky rovněž může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. „Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí,“ uzavírá Zuzana Holá.

(TZ)