Jak konzumují zákazníci kávu na čerpacích stanicích?

Káva je sortiment, který nesmí na čerpací stanici chybět. A vyplatí se investovat do kvality. Z těch respondentů, kteří si koupili v posledních 12 měsících nápoje na čerpací stanici, jich 63,8 % pilo mletou, zrnkovou kávu a 62,6 % pak kávu instantní. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Median Market & Media & Lifestyle – TGI (3. kvartál 2017 a 4. kvartál 2017).

Na čerpací stanici si mletou, zrnkovou kávu dalo dvakrát až třikrát denně dokonce 38,9 % respondentů. Pokud bychom to srovnali s kávou instantní, jež stále hraje u čerpacích stanic svoji nezastupitelnou roli, pak si ji dopřeje na čerpací stanici jednou denně téměř třetina (27,1 %) těch, kteří v posledních dvanácti měsících instantní kávu na čerpací stanici pili.

 

 

Zdroj: Median, MML-TGI, 17/III – 17/IV

Komentář:

„S kvalitním přístrojem se může prodej kávy zdvojnásobit.“

Kvalitní zrnková káva je trendem zejména posledních tří let. Dokládá to i nárůst sofistikovaných kombinovaných kávovarů, které umisťujeme na čerpacích stanicích. Na řadě z nich se prodej kávy po instalaci kvalitnějšího přístroje zdvojnásobil. Vliv na to má nejen zájem zákazníků o kvalitní kávu, ale celý remodeling čerpací stanice, který ke koupi kávy naladí.

Iva Hanzlová, manager kvality, Dallmayr Vending & Office

 

Více o tom, co přináší kvalitní káva čerpacím stanicím čtěte v tištěném Speciálu Čerpačka Jaro 2018.