Petr Pražský má na starost rozvoj celosvětové sítě Shell

Od 1. července 2018 se Petr Pražský stává součástí globálního vedení Retailu Skupiny Shell. Bude mít na starosti rozvoj celosvětové sítě čerpacích stanic. V nové roli (General Manager Network Development) bude dále rozvíjet stávající síť čítající přes 43 000 čerpacích stanic Shell ve více než 70 zemích celého světa. Na nové pozici bude využívat přes 26 let zkušeností z manažerských funkcí na regionální, evropské i globální úrovni ve Skupině Shell. V uplynulých pěti letech zodpovídal za provoz, marketing, strategii a další rozvoj více než 1 000 čerpacích stanic Shell v regionu střední a východní Evropy.

V souvislosti s nástupem do globální pozice opouští Petr Pražský představenstvo společnosti Shell Czech Republic a.s. Vedení provozu čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě od něj přebírá kolega Oleksandr Koliakin, sídlící v Polsku.

Petr Pražský absolvoval Fakultu stavební Českého vysokého učení technického v Praze, kde úspěšně ukončil také doktorandské studium. Je ženatý a má čtyři děti. Ve volném čase rád jezdí na motorce a horském kole, lyžuje a hraje hokej.