Shellu se daří, zvýšil čistý zisk o téměř 13 % na 360 milionu korun

Z výroční zprávy společnosti Shell Czech Republic vyplývá, že rok 2017 byl pro ni na českém trhu úspěšný. Společnost zvýšila meziročně čistý zisk o 12,7 % na 360,6 milionu korun. Celkový obrat společnosti v loňském roce dosáhl 18,9 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst zhruba o 13,7 %. Na dobrých hospodářských výsledcích se odrazila rostoucí tuzemská ekonomika. 

Právě rostoucí ekonomika a celkově vyšší spotřeba firem i domácností se pozitivně odrazila i na mírně rostoucí spotřebě pohonných hmot v ČR. Ve zprávě se uvádí, že se to projevilo především na spotřebě motorové nafty, která se oproti roku 2016 zvýšila o 3,5 %, zejména díky rostoucí přepravě v průmyslové výrobě, stavebnictví ale i dalších odvětvích, včetně zvýšené tranzitní přepravy.

„Stabilní síť 175 čerpacích stanic Shell po celé České republice prokázala v roce 2017 svůj růstový potenciál, když se podařilo mírně navýšit jak celkový objem prodaných pohonných hmot včetně pokračujícího růstu podílu prémiových paliv Shell V-Power, tak také celkový obrat v nabídce obchodů na čerpacích stanicích,“ uvedl ve zprávě předseda představenstva společnosti Pavel Los. Mezi úspěchy ve službách zmínil platbu mobilním telefonem či tabletem za pohonné hmoty přímo u tankovacího stojanu.

Shell a Billa Stop & Shop: Rychlost nákupu je driverem úspěchu

Vlastní prodejní formát konceptu ,,deli by Shell“ je postaven na čtyřech základních pilířích – novém konceptu rychlého občerstvení, nabídce kvalitní kávy, fresh baru a příjemném posezení. Ve spolupráci se známým šéfkuchařem Filipem Sajlerem představil Shell loni nový koncept rychlého občerstvení ,,deli by Shell“ (o novém konceptu čtěte zde) a nabídl zákazníkům speciální menu, ve kterém se odráží prvky moderní gastronomie založené na tradičních kulinářských postupech a vysoké kvalitě použitých surovin. V plném formátu se koncept podle Pavla Losa projeví na dálničních čerpacích stanicích, kde po zásadní rekonstrukci interérů přinese širokou nabídku kvalitních a čerstvých jídel.

(Výroční zpráva Shell, ČTK)