Coop Italia testuje Click & Collect s chladicími boxy, v budoucnu mohou být i u čerpacích stanic

Řetězec potravin Coop testuje nový koncept služby Click & Collect v Itálii. Nová nákupní platforma umožňuje zákazníkům vyzvednout si svůj nákup kdykoli na základě potvrzovacího kódu. Služba je známá na českém trhu díky službě AlzaBox či poštomatům InPost. V oblasti potravin se ale zatím úložné boxy ke slovu příliš nedostaly, především proto, že nebyly schopny nabídnout uchování čerstvého, chlazeného či dokonce mraženého sortimentu.

Chladicí skříně Click & Collect (EPTA bricks), které využívá Coop Italia jsou vyvinuté norskou technologickou společností StrongPoint a v pilotním provozu jsou v Itálii od poloviny července. „Chtěli jsme zákazníkům nabídnout novou zkušenost, pohodlný, snadný a bezproblémový nákup,“ říká Giovanni Battista Clavarino, ředitel pro inovace v hypermarketech Coop a dodává: „Zvolili jsme skříně s teplotní regulací, aby si zákazníci mohli vyzvednout i čerstvé a zmrazené potraviny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aniž by museli jít do obchodu a ztrácet čas nákupem a čekáním.“ Boxy jsou připojeny prostřednictvím společnosti Vodafone k síti 4G a dalším systémům, které umožňují on-line konektivitu.

Zákazníci, kteří si objednávají online, obdrží textovou zprávu, která obsahuje kód, kterým si svůj nákup u chladicích boxů vyzvednou. Boxy společnosti StrongPoint  mají různé velikosti a mohou být různě konfigurovány a kombinovány.

Pilotní projekt běží v obchodě Biococca Village Store v Miláně, další boxy budou následovat. Využity mohou být variabilně na různých místech, od supermarketů přes vlaková nádraží, autobusové zastávky či čerpací stanice.

Rostoucí trend obliby nákupů on-line i na trhu s potravinami dávají tušit, že podobných projektů se v budoucnu objeví víc. Díky husté síti čerpacích stanic by právě tento způsob mohl být řešením, jak nabídku na čerpacích stanicích v některých oblastech pro zákazníky rozšířit. V ČR funguje služba Click & Collect například na čerpacích stanicích společnosti OMV (AlzaBox).

(JH) 

 

Chladicí i mrazicí skříně umožňují větší variabilitu využití při on-line prodeji potravin.