Český plynárenský svaz investuje do kampaně na podporu CNG

Český plynárenský svaz (ČPS) zahajuje od září dlouhodobou kampaň, jež má upozornit na pozitivní a ekologické aspekty využívání zemního plynu. Jejím cílem je podpořit jednak přechod domácností na vytápění zemním plynem a také rozšířit povědomí o výhodách CNG v osobní dopravě. Podle ČPS je CNG nejperspektivnějším palivem v dopravě z ekologického i ekonomického hlediska. Kampaň na podporu CNG v dopravě poběží v létě 2019.

Kampaň ČPS startuje v médiích od 1. září 2018 a zaměří se především na využití plynu ve vytápění domácností. Její první vlna je naplánovaná na podzim letošního roku, druhá na jaro 2019. S rodinou, jejíž denní rutinou je přikládání do kotle, se veřejnost setká nejen v televizní reklamně, ale také na internetu, včetně sociálních sítí. Třetí část kampaně v létě 2019 představí pozitivní dopady využívání stlačeného zemního plynu (CNG) v dopravě. Hovořit se bude o výhodách v podobě nízkých nákladů za ujetý kilometr i šetrnosti k životnímu prostředí.

Jan Valenta, předseda Rady Českého plynárenského svazu (ČPS)

„Lidé by měli vědět, že na CNG lze jezdit za polovinu. Pro každý rodinný rozpočet je to výrazná úspora a pro nás všechny každé auto na CNG znamená méně škodlivin v ovzduší. Navíc současná vláda poskytla dlouhodobé garance úspor, a to díky snížené sazbě spotřební daně na CNG. I to je důvod, proč právě nyní je v dopravě stlačený zemní plyn alternativním palivem číslo jedna,“ upozornil Jan Valenta, předseda Rady Českého plynárenského svazu (ČPS) s odkazem na data Národního programu snižování emisí ČR ministerstva životního prostředí.

ČPS uvádí, že zemní plyn představuje ekonomické i ekologické řešení také pro nákladní dopravu, a to nejen ve formě CNG, ale také v podobě zkapalněného zemního plynu (LNG). Nákladní vozy na LNG mají dojezd až 1200 km a firmám mohou ušetřit až 25 % nákladů na pohonné hmoty.

Informační kampaň podpoří webový portál www.zemniplyn.cz, prostřednictvím kterého se lze prokliknout i na microsite cng4you.cz, připravenou speciálně pro zájemce o informace k CNG v dopravě.

(ČPS) 

 

CNG má zelenou, stát podepsal memorandum na jeho podporu