Speciál Čerpačka Podzim 2018 i na vaši čerpací stanici

Témata podzimního Speciálu Čerpačka přináší informace, inspiraci, rady i tipy nejen na to, jak na čerpacích stanicích zvyšovat prodeje.

Nápojové oázy neopomíjejí novinky

Čerpací stanice plní úlohu jakýchsi nápojových oáz. Lidé k nim už nemíří zdaleka pouze kvůli pohonným hmotám, ale také doplnit tekutiny. Osvěžení, ať už v podobě teplých či studených nápojů, patří ke standardní výbavě čerpačky. Přitom v sortimentu je stále co nového nabízet. „Největší rozdíl oproti klasickému retailu tvoří energetické nápoje, které mohou v některých případech tvořit až čtvrtinu tržeb za nápoje,“ informuje v článku Michal Šlechta, senior brand manager CZ/SK společnosti PepsiCo CZ.

Alternativy cigaret vytvářejí novou budoucnost 

Trh s cigaretami mírně klesá v objemu, v hodnotě však roste. Vlivem menší důležitosti prodejů cigaret v gastro zařízeních nabývají na významu všechny ostatní prodejní kanály, tedy i čerpací stanice. Vývoj trhu ovlivňují a do budoucna nadále budou alternativní formy užívání tabákových výrobků, mezi něž pronikají výrobky využívající zahřívání tabáku. Co nového vás na benzince čeká?

Chcete zaslat Speciál také na vaši čerpací stanici? Kontaktujte nás.

Čerpačka je pohotovostní lékárnou pro automobily

Jak si vede trh s provozními kapalinami? Co řidiči nejčastěji kupují a jaké novinky by vám neměly v regále vaší benzinky chybět? Jaké nové trendy si razí cestu k zákazníkům?

Zákazníci akceptují rostoucí ceny PHM

I přes očekávané zpomalení tempa ekonomického růstu převládá optimismus, míra důvěry spotřebitelů i firem v pozitivní vývoj ekonomiky je stále vysoká. „Podle statistických zjištění se v meziročním srovnání u nás prodává nejen více motorové nafty, ale i automobilového benzínu. A dosavadní vývoj prozatím nenaznačuje, že by v dohledné době mělo dojít k zásadnějšímu ochlazení poptávky,“ analyzuje v článku Richard Richtermoc, odborník na trh s palivy.

Stojany jsou vizitkou ovlivňující rozhodování

„Základem pro dlouhou životnost a bezproblémový chod výdejních stojanů je pravidelný servis a okamžitá reakce na jakékoliv drobnosti, které se při používání objeví – kapající pistole, netypické zvuky, rychlost výdeje a další. Jejich okamžitým odstraněním nebo eliminací dalších drobných závad provozovatel předchází trvalému poškození jednotlivých komponentů,“ říká v článku Vladimír Ellner, jednatel společnosti Adast Engineering.

+ 18 stran reportáže z 6. kongresu Čerpačka.