OMV a Ionity otevírají první rychlonabíjecí stanice v Rakousku

Hustá síť elektronabíjecích stanic je pro rozvoj elektromobility klíčová, prim hrají především stanice s rychlý dobíjecím výkonem. Rakouská společnost OMV společně se svým partneterem, společností Ionity, vybudovala první rychlonabíjecí stanice, které přispějí k budování celoevropské sítě vysokorychlostního nabíjení. První stanice najdou zákazníci u čerpacích stanic Mondsee (Salzburg) a Eisentratten (Carinthia).

Každé z míst disponuje čtyřmi vysokorychlostními dobíjecími místy, každé nabízí výkon až 350 kW, což řidičům výrazně uspoří dobu potřebnou k dobití elektromobilu. Už za pět až deset minut je možné nabít elektromobil na zajištění 100km dojezdu. OMV volí pro výstavbu těchto stanic lokality tak, aby byly snadno dostupné jak tranzitním, tak i lokálním zákazníkům.

„Pro majitele aut, která jezdí na alternativní paliva, je hustá síť stanic stejně důležitá jako rychlá dobíjecí doba. Spuštění prvních stanic v Rakousku tak představuje klíčový krok směrem k udržitelné mobilitě,“ řekl Manfred Leitner, člen výkonné rady OMV.  Podle Michael Hajesch, generálního ředitel společnosti Ionity bude pokračovat další spolupráce v Rakousku, ve výstavbě jsou další čtyři stanice. OMV je strategickým partnerem firmy Ionity pro Rakousko, Českou republiku, Maďarsko a Slovinsko.

(OMV, Ionity)