Benzina spouští bezkontaktní platby mobilem přímo u stojanu

Benzina uvádí na trh mobilní aplikaci Benzina platby, díky níž je možné na jejích čerpacích stanicích platit za natankované palivo mobilním telefonem přímo u stojanu. Platby jsou bezpečné a zákazník má vždy možnost kontroly platby. Odpadá tak nutnost chodit do obchodu a pro zákazníky, hledající maximální úsporu času, je taková platba rychlá a pohodlná. Už v dubnu spustila Benzina mobilní aplikaci Mycí Digi Linka, díky které si lze nechat umýt auto bez čekání ve frontách, bez nákupu poukazu na čerpací stanici a bez zadávání kódu před vjezdem do myčky.

Prakticky to funguje tak, že si zákazník po natankování načte do telefonu unikátní QR kód ze stojanu a automaticky se mu zobrazí platební údaje, které potvrdí, a tím za tankování zaplatí. Aplikace ohlásí odeslání platby, zobrazí účtenku a zákazník může spokojeně odjet. „Trendem dnešní doby je přesun od plateb hotovostí či platební kartou k platbám přes mobilní telefon, proto řidičům nabízíme jednoduchou a bezpečnou mobilní aplikaci. Benzina platby je unikátní řešení, které řidičům uspoří čas strávený na čerpací stanici,“ říká Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, odštěpného závodu Unipetrol.

Přehledná evidence tankování

Do aplikace Benzina platby je nyní možné přiřadit bankovní kartu, postupně se však možnosti rozšíří i na tankovací karty Benziny – Tank Kartu Easy a Business. Aplikace při platbě vyžaduje zadání bezpečnostního kódu nebo se lze přihlásit biometricky, otiskem prstu nebo díky face ID – záleží na typu mobilního zařízení. Lze ji používat i bez trvale přiřazené karty, zákazník však v takovém případě musí při každém tankování přepisovat údaje ze své platební karty. Aplikace rovněž zobrazuje přehled uskutečněných transakcí a účtenku, kterou lze exportovat ve formátu PDF. Zákazníci, kteří si nainstalují aplikaci, tak budou mít v telefonu úplnou a přehlednou evidencí svých plateb za tankování.

Aplikace Benzina platby funguje v prostředí Android a iOS a lze ji zdarma stáhnout a nainstalovat z Google Play i App Store. Platit pomocí chytrého mobilního telefonu s nainstalovanou aplikací Benzina platby lze na všech veřejných čerpacích stanicích Benzina za natankování benzínu, motorové nafty, AdBlue a CNG.

(Benzina) 

Benzina spustila aplikaci Mycí digi linka, auto pozná podle SPZ