Jamie Oliver vytvořil pro značku Shell v Británii sortiment zdravého občerstvení

Koncem ledna oznámila britská společnost Shell spolupráci s kuchařskou celebritou Jamie Oliverem. Nový koncept s názvem „Jamie Oliver Deli by Shell“ nabízí zákazníkům vybraný sortiment občerstvení, ve kterém je kladen důraz hlavně na čerstvost, pestrost a zdraví. 

Jamie Oliver je důvěryhodnou osobností, jež je nejen v Británii spojena s propagací zdravé výživy a chutného jídla. Shell tedy spoluprací rozhodně neudělal chybu, novou strategií může přilákat řadu nových zákazníků, zejména pak ženy, pro které je Jamie Oliver nejen kuchařská hvězda.

Zdravě a chutně na první i druhý pohled

Čerpací stanice mění zažité stereotypy o tom, že na benzince je hlavně občerstvení spadající do kategorie „nezdravé“. Nabídka se jménem Jamieho Olivera zahrnuje zhruba osmdesát produktů a Shell je nabízí ve více než pětistovce svých čerpacích stanic.

Základem pro úspěch je dokonalý branding známého kuchaře, který zákazníka obklopí už při vstupu do prodejny. Vlastně ještě dřív – už u čerpacího stojanu se zákazník může inspirovat tím, co by mohl vyzkoušet, lákavou nabídku mu nabízí i brandované sloupky a plakáty jsou i v oknech. Lehkost získalo i nové logo Jamie Oliver Deli by Shell, které má hned „na první dobrou“ zákazníkům sdělit, že nabídka je opravdu lehká a zdravá.

Nový sortiment je hned od vchodu do shopu promován výraznými poutači, jméno Jamieho Olivera je tu zkrátka nepřehlédnutelné. Výrazného oživení se dočkaly také etikety, které Shell vybarvil do zelena, aby zákazníkům ulehčil volbu zdravějšího jídla. Podle Shellu asi 60 % celé řady zdobí zelená barva. V sortimentu je zřejmá premiumizace, nezapomíná se ani na děti, je tu zřejmá lehčí varianta jídel, které vstupují třeba i do nabídky snídaní. Kromě klasických vajíček se slaninou a fazolemi si má zákazník na výběr z lehčí vegetariánské verze vajec, fazolí, hub a špenátu či dvou druhů ovesných kaší.

Emanuelo Ridi pro OMV, Filip Sajler pro Shell

V České republice se společnost Shell už v loňském roce spojila s kuchařem Filipem Sajlerem. Jako první ale využila potenciálu známé kuchařské tváře společnost OMV, když v roce 2017 navázala spolupráci s italských šéfkuchařem Emanuelem Ridim.

OMV Viva pokračuje ve spolupráci s šéfkuchařem Emanuelem Ridim

Filip Sajler připravil menu pro nový koncept delibyShell