Benzina ve své komunikaci posílí příslušnost ke značce Orlen

Na vybraných plochách čerpacích stanic Benzina se vedle loga známého koníka začne objevovat také orel symbolizující nadnárodní skupinu Orlen, do které Benzina patří. Zavedení společných logotypů obou společností bude podpořeno reklamní kampaní.

„Benzina patří do velké mezinárodní sítě s téměř třemi tisíci čerpacích stanic v pěti zemích a dlouhodobě se opírá o finanční zázemí a obchodní zkušenosti sdílené v rámci mezinárodního koncernu Orlen. Tento společný obchodní model, důraz na kvalitu a spojení tradice s moderní přítomností nyní chceme připomenout jak české veřejnosti, tak mezinárodním zákazníkům, kteří cestují přes území České republiky. Věříme, že nám tento krok pomůže k získání nových zákazníků,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, která pod značkou Benzina provozuje v Česku a na Slovensku celkem 419 čerpacích stanic. „Dalším krokem bude zavedení mezinárodních platebních služeb,“ doplnil Tomasz Wiatrak.  Nadnárodní koncern provozuje více než 2 800 čerpaček v pěti zemích – V Polsku (1784) a Litvě (25) pod značkou Orlen, v Německu pod značkou Star (584) a v Česku (413) a na Slovensku (6) pod značkou Benzina.

Spojené logotypy společností Benzina a Orlen se objeví například na cenových totemech, výdejních stojanech a obrazovkách uvnitř čerpacích stanic. Součástí bude i marketingová kampaň, která odstartuje 28. října a bude zahrnovat televizní spoty, propagaci online, na sociálních sítích a billboardech.