Benzina provozuje na Slovensku už šest čerpacích stanic

Benzina pokračuje v rozšiřování své maloobchodní sítě na Slovensku. Po první slovenské čerpací stanici, otevřené letos v dubnu v Malackách, následovalo v uplynulých týdnech zprovoznění dalších pěti čerpacích stanic. Firma bude v expanzi pokračovat i v příštích letech. Jejím cílem je dosáhnout pokrytí celého území Slovenska a stát se jedním z klíčových hráčů na trhu.

V uplynulých týdnech bylo na Slovensku postupně otevřeno pět nových čerpacích stanic Benzina. Kompletní sortiment paliv Benzina je tak kromě Malacek k dispozici také v Holicích u Dunajské Stredy, Lužiankách u Nitry, Šelpicích u Trnavy, Šuranech u Nových Zámků a Strečně. Ve všech případech se jedná o zrekonstruované stanice, převzaté od předchozího provozovatele.

„Při vstupu na slovenský trh na jaře letošního roku jsme plánovali provozovat ke konci roku zhruba deset čerpacích stanic. K tomuto počtu se rychle blížíme, protože finalizujeme jednání s dalšími provozovateli majícími zájem o přechod pod naši značku. I nadále však platí, že důležitější než vysoké tempo rozvoje je pro nás dodržení naplánovaného obchodního modelu,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, jejíž je Benzina součástí.

Benzina hodlá v blízké budoucnosti vybudovat na Slovensku co nejširší síť a zaujmout významné postavení na trhu, který aktuálně zahrnuje přibližně 900 čerpacích stanic. Téměř polovina z nich spadá pod tři největší řetězce. Kromě rekonstrukcí již existujících čerpacích stanic počítá firma také s výstavbou zcela nových provozoven včetně samoobslužných. Důraz je přitom kladen na důslednou realizaci zvoleného obchodního modelu, v němž hraje hlavní roli vysoká kvalita a spokojenost zákazníků.

Roste obliba prémiových paliv

Obliba kvalitních aditivovaných paliv Efecta 95 a Efecta Diesel s čisticím účinkem i prémiových paliv Verva 100 a Verva Diesel u slovenských zákazníků velmi rychle roste. Stejně jako v Malackách bude u nových čerpacích stanic po rekonstrukci exteriéru v příštím roce následovat modernizace interiéru a rozšiřování sortimentu doplňkového zboží a služeb. Včetně rychlého občerstvení Stop Cafe, které nabízí kávu namíchanou podle originální receptury v Belgii a variace oblíbeného hot dogu. „Kromě toho také intenzivně pracujeme na zavedení zákaznických tankovacích karet tak, jako je tomu na českém trhu. Naše Tank Karta Business by měla být zákazníkům k dispozici ještě do konce tohoto roku,“ prozrazuje další plány Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina.

Benzina se rozhodla pro návrat na Slovensko po 15 letech.

Benzina otevřela na Slovensku první čerpací stanici