Benzina otevřela novou samoobslužnou čerpací stanici v Harrachově

V Harrachově byla otevřena už osmá samoobslužná čerpací stanice Benzina Expres v Česku. Nachází se na hlavním tahu mezi Českou republikou a Polskem a je otevřena nonstop. Hlavní výhodou samoobslužných čerpacích stanic je rychlé odbavení a výhodnější ceny pohonných hmot.

„Samoobslužné čerpací stanice jsou v Evropě velmi oblíbené a začíná se jim dařit i v Česku. Zákazníci si pochvalují především nepřetržitý provoz, kvalitní paliva i výhodné ceny. V samoobslužných čerpacích stanicích vidíme do budoucna velký potenciál a nadále chceme pracovat na jejich rozvoji,“ říká Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina.

Obsluha samoobslužných čerpacích stanic je jednoduchá. Zákazníci na platebním terminálu navolí částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě. Zákazníci mohou zaplatit hotově i kartou, včetně tankovacích karet Benziny Tank Karta Easy a Tank Karta Business.

Samoobslužným způsobem funguje rovněž prodej kapaliny do ostřikovačů. Zákazník si ze speciálního stojanu jednoduše načepuje přímo do nádržky automobilu požadované množství kapaliny a uhradí ji na stojanu platební kartou. Díky prodeji bez obalu navíc nevzniká jednorázový plastový odpad, čímž Benzina šetří životní prostředí. K dispozici je i občerstvení prostřednictvím výdejních automatů s non-stop prodejem horkých nápojů, nealko nápojů a slaných i sladkých pochutin.

První čerpací stanice Benzina Expres byla otevřena už v roce 2011 ve Vysokém Mýtě. Červenobílé samoobslužné čerpací stanice se nachází také v Poděbradech, Jablonci, Hradci Králové, Brně, Kopřivnici a v Ostravě.