Kaufland rozšiřuje rychlodobíjecí stanice v celé ČR, nejvyužívanější jsou v Praze

Společnost Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje parkoviště svých prodejen rychlodobíjecími stojany umožňujícími elektromobilům dobít většinu kapacity baterií do 30 minut. Zákazníci tak mohou dobít svůj elektromobil i během kratšího nákupu. V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen vždy minimálně jedna staniceAktuálně byly zprovozněny rychlodobíjecí stanice u pražských prodejen Kauflandu v Modřanech (Lhotecká ulice) a v Podbabě (ulice Pod Paťankou).

Rychlodobíjecí stanice tohoto typu fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Zákazníkům stačí mít nainstalovanou aplikaci Polyfazer Direct. Celkem je momentálně u 18 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 22 veřejných dobíjecích stanic, z toho 19 rychlodobíjecích.

V uplynulých měsících vyrostly rychlodobíjecí stanice u prodejen Kaufland např. v Blansku, Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Ostrově nad Ohří, Šternberku, Teplicích, Velkém Meziříčí nebo v několika pražských lokalitách. I v letošním roce bude podle Renaty Maierl, tiskové mluvčí společnosti Kaufland Česká republika, pokračovat rozšiřování lokalit pro rychlodobíjecí stanice ve všech krajích ČR.

Nejvytíženější je Praha 

„Nejvytíženější jsou stanice instalované u hlavních tahů, ve velkých městech nebo v místech přirozeného zvýšeného výskytu elekromobilů,“ dodává tisková mluvčí s tím, že nejčastěji probíhá dobíjení u pražských prodejen. Za rok 2019 byla na stanicích u prodejen Kaufland odebrána energie o celkovém objemu 276 462 kWh při celkovém počtu 23 458 dobíjecích seancí.