Čepro otevřelo nové výdejní lávky ve skladu v Loukově

Společnost Čepro otevřela nové výdejní lávky na pohonné hmoty ve skladu Loukov (okres Kroměříž). Technologie za 300 mil. Kč je nejmodernější svého druhu v Evropě. Jde o první plně automatizovaný terminál pro autocisterny, který Čepro má. Na stavbě se podílelo téměř 450 lidí z 18 externích společností. 

Původní výdejní lávky zasáhl v září roku 2018 požár, který kompletně zničil jejich veškerou infrastrukturu. Již po třech měsících sice Čepro obnovilo výdej pohonných hmot ze skladu, zároveň ale firma začala plánovat výstavbu zcela nového zařízení. Ta trvala od 21. února do 19. prosince 2019. Nová technologie má o 40 % větší výdejní kapacitu než původní lávky. Za den dokáže naplnit 188 autocisteren. Systém funguje podle nejmodernějších bezpečnostních a technologických trendů. Má vlastní stabilní hasicí systém s využitím čtyř automatických monitorů požáru a s celkovým průtokem hasiva  7000l/min. Do autocisteren lze stáčet BA95N, BA95NsETBE, NM, NMsFAME, B100, E85, TOLEX, a to s aditivací na všech stopách.

Jan Duspěva, generální ředitel Čepro, k tomu doplňuje: „Čepro několikrát v posledních letech, při různých mimořádných výpadcích výroby v České republice, prokázalo svoji roli při udržení stability místního trhu s pohonnými hmotami. Jsem rád, že pro oblast Moravy máme ve velmi krátké době nové a moderní zařízení, které dokáže spolehlivě uspokojit rostoucí poptávku našich zákazníků.“

Záznam ze slavnostního otevření a detailní informace najdete na webových stránkách věnovaných projektu v Loukově.