Benzina podporuje Jana Černého, nově bude závodit v barvách Mogul Benzina Racing21 Teamu

Český závodník Jan Černý se do letošní sezóny automobilových rally vydá nově za volantem závodního speciálu Volkswagen Polo R5, který ponese kromě tradičních partnerů včetně značky Mogul i společný branding Benzina a Orlen. Příbramský závodník do národního šampionátu automobilových soutěží vyrazí coby člen Mogul Benzina Racing21 Teamu s cílem vylepšit loňské čtvrté místo v absolutním pořadí. První podnik v nových barvách absolvuje se svým tradičním navigátorem Petrem Černohorským začátkem dubna na Valašské rally.

„Naše akvizice na poli motorsportu postupně rozšiřujeme, čehož je nejlepším příkladem partnerství PKN Orlen s týmem Alfa Romeo Racing Orlen (ARRO) v královské Formuli 1. V letošním roce jsme společně s Orlen   Teamem podpořili českou posádku Martin Prokop a Viktor Chytka na dakarské rally. Pokračujeme také v podpoře českého soutěžního jezdce Jana Černého. K dosavadnímu hlavnímu partnerovi, značce MOGUL, přidáváme výraznější podporu Benziny ve spojení se značkou naší mateřské skupiny Orlen. Jan Černý se tedy stal i členem tohoto týmu, který zastřešuje špičkové závodníky v motorsportu, jimž poskytuje podporu nadnárodní skupina Orlen,“ uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol.

„Jsem vděčný všem partnerům za projevenou důvěru. V letošním roce nechceme nic podcenit a věřím, že Racing21 je pro mě správnou volbou. Jsem rád za důvěru majitele týmu Vojtěcha Štajfa, který mi předá řadu poznatků o řízení nového závodního speciálu. Volkswagen Polo R5 jsem poprvé otestoval loni v říjnu a hned jsem si ho zamiloval. S týmem jsme již absolvovali další testy a časy ukazují zlepšení oproti minulým ročníkům. Stejně jako v minulých letech používám i letos ve svých závodních autech motorový olej Mogul 5W-50 Extreme Sport a musím říct, že funguje naprosto perfektně. Věřím, že jsme připraveni nejlépe v historii a těším se na první závody,“ komentoval novinky Jan Černý.