SČS připravila přehlednou příručku o koronaviru pro provozovatele čerpacích stanic

SČS – Unie nezávislých petrolejářů připravila nejen pro své členy praktické rady a tipy, které pálí majitele a provozovatele čerpacích stanic. Mohou si je stáhnout na webových stránkách, které bude Unie doplňovat podle aktuální situace. 

„Všechna státem zavedená opatření vedou k jednomu a to k rozložení nákazy v čase, aby limitovaná zdravotnická kapacita byla schopna léčit kritické případy. Platí téměř všeobecná shoda, že virus se při kašli nebo dechu dostane na vzdálenost cca dva metry, pak padá k zemi. Na předmětech jako je plast a kov ale přežívá několik hodin až dní, což zatím není jasné, preventivní opatření je ale dobré dodržet,“ uvádí předseda představenstva SČS Ivan Indráček.

Příručku připravil společně s kolegy s cílem nabídnout provozovatelům čerpacích stanic návody a tipy, které jim pomohou při každodenním provozu. „Ať už se týkají zajištění bezpečnosti zaměstnanců a zákazníků nebo toho, jak se v různých situacích zachovat,“ vysvětluje Indráček.

Příručku Čerpací stanice a koronavirus si můžete stáhnout na speciálních stránkách, které SČS – Unie nezávislých petrolejářů připravila pro informování o koronavirové nákaze.