Shell zachovává prodej občerstvení a kávy určené ke konzumaci s sebou

Občerstvení i káva s sebou ano, pečivo jen balené

Dodatečná opatření platí také pro prodej rychlého občerstvení a kávy. Z důvodu shlukování většího množství zákazníků se firma rozhodla dočasně uzavřít venkovní i vnitřní posezení a odstranila bistro stolky na všech stanicích. Z důvodu prevence šíření koronaviru jsou kelímky, míchátka a cukr pro teplé nápoje z kávových automatů dostupné na vyžádání u obsluhy a čerstvé pečivo je prodáváno pouze balené. Prodej rychlého občerstvení a kávy určených ke konzumaci s sebou zůstává v provozu, přičemž se Shell snaží vyjasnit si rozdílná stanoviska úřadů pro tuto formu prodeje na čerpacích stanicích.

Opatření pro zaměstnance i zákazníky

Vedoucí čerpacích stanic věnují zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu personálu a firma pracuje na zajištění dostatečného množství ochranných pomůcek. Zákazníky firma žádá, aby dodržovali u pokladen bezpečný rozestup minimálně dvou metrů, při platbě za palivo a další zboží preferovali platební karty a bezkontaktní platby (včetně použití digitální věrnostní karty Shell ClubSmart) a aby zvážili možnost při tankování využití digitální peněženky Mastercard by Mastercard v mobilu nebo tabletu, díky které nemusí vstupovat do obchodu a za palivo mohou zaplatit přímo u stojanu. U výdejních stojanů jsou pro ně dostupné také jednorázové rukavice.

Podle aktuální situace nejen v České republice, ale i na všech ostatních evropských trzích, kde má Shell své čerpací stanice, bude firma situaci vyhodnocovat a přistupovat případně k dalším opatřením.