Do uzavřených oblastí jsou zajištěny bezpečné dodávky LPG

Od 16. března je uzavřeno 22 obcí v Olomouckém kraji a jedna na Vysočině. Počáteční problémy se zásobováním se daří odstranit za dodržení přísných hygienických opatření. Pro oblast Uničova, Litovle a Červenky na Olomoucku jsou nyní zajištěny také dodávky LPG. 

Pro bezproblémové zásobování oblastí uzavřených kvůli zvýšenému počtu lidí s nákazou koronavirem COVID-19, tedy takzvaného regulovaného území, stanovila Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje přísné hygienické podmínky. Jde především o zajištění osobních ochranných prostředků pro řidiče, vybavení kabiny vozidla dezinfekcí a bezkontaktní předání zboží. Při dodržení veškerých opatření stanovených KHS tak nemusí být pro pracovníky zajišťující dodávku do regulovaného území nařízena dvoutýdenní karanténa.

V rámci zásobování LPG společností Primagas v tuto chvíli v celém Česku standardně probíhají veškeré dodávky plynu v láhvích i do zásobníků a provozovny společnosti i její čerpací stanice LPG zůstávají otevřené. „Samozřejmě důsledně dbáme, aby naši zaměstnanci i řidiči dodržovali obecně známá hygienická pravidla, o jejichž respektování prosíme také naše zákazníky,“ uvádí Michael Gavrilovič, obchodní a marketingový ředitel společnosti Primagas.

V pátek 27. 3. Primagas navíc uskutečnil první závoz LPG na regulovaném území Olomoucka, a to pro dva výrobní podniky a jednu čerpací stanici. „Pokud jde o zásobování uzavřené oblasti v okolí Uničova, Litovle a Červenky, dodání LPG jakožto paliva i pohonné hmoty je nutné zajistit i v aktuální komplikované situaci. Naši řidiči proto pro přepravu z a do území obcí stanovených v Mimořádném opatření KHS disponují veškerým potřebným vybavením a dodávka plynu bude uskutečněna tak, aby řidič nepřišel s nikým do kontaktu,“ dodává Michael Gavrilovič.