Unie nezávislých petrolejářů – úklid, právní dotazy a pomoc i mýty a polopravdy podle pracovního práva

Unie nezávislých petrolejářů nadále aktualizuje specializované stránky, kde najdou majitelé a provozovatelé čerpacích stanic praktické rady, týkající se pokračující koronavirové epidemie a souvisejících opatření. Pomoc by měly s různými otázkami, se kterými se ve svém provozu každodenně čerpací stanice potýkají. 

„Stránky stále aktualizujeme, ať už jsou to informace k hygienickým opatřením, právní poradna či informace z České obchodní inspekce ohledně pravidelných kontrol. Například dnes jsme právě od této instituce dostali potvrzení o tom, že „přechodový benzín“, s tlakem par 45 – 90 kPa, bude na čerpacích stanicích tolerován, tedy posuzován jako nezávadný až do konce června,“ říká Ivan Indráček, předseda představenstva SČS – Unie nezávislých petrolejářů a dodává:„Spolu s advokáty z Frank-Bold dokončujeme detailnější přehled možností, jaké mají čerpací stanice, chtějí-li žádat o podporu v programu Antivirus. Očekávám, že bude hotov začátkem příštího týdne.“

Z odkazů, které najdete na speciální „koronavirové“ stránce Unie, vybíráme:

  • Doporučení od České asociace úklidu a čištění ke koronaviru

Najdete tu zejména praktické informace o tom, jak se starat o drobné povrchy, podlahy, ale i stěny a velké svislé plochy s doporučením, co rozhodně nemíchat a proč.

  • Právní dotazy a pomoc

Ve spolupráci s kanceláří Frank-Bold je otevřená a provozovatelům čerpacích stanic určená právní poradna zdarma. Svůj dotaz zadáte přes jednoduchý webový formulář.

  • Balíček 44 vzorů právních dokumentů (pro členy SČS)

AMSP připravila ve spolupráci s Wolters Kluwer ČR balíček 44 vzorů právních dokumentů (smlouvy, prohlášení, dohody, …) Určeno je pouze pro členy SČS (= členy AMSP). Je třeba se zaregistrovat, přihlásit, připravit si dokumenty podle svých potřeb a po dokončení dokumentu si jej stáhnout ve formátu Word k dalšímu užití.

  • Mýty a polopravdy podle pracovního práva v době epidemie koronaviru

Odpovědi na otázky, které se vám v případě jednání se zaměstnanci mohou hodit.

Všem podnikatelům je také k dispozici například jednoduchý nástroj pro to, jak zjistit, máte-li nárok na nějakou státní pomoc. Dozvíte se také, jaká je situace v Evropě.