MOL otevře uzavřené stanice během druhé poloviny května

Díky stále příznivějším datům o šíření nákazy novým koronavirem MOL znovu otevírá čerpací stanice, které byly na počátku dubna uzavřeny či fungovaly v omezeném provozu. Za předpokladu ustálení současné epidemiologické situace se většina uzavřených stanic vrátí do běžného provozu již koncem května.

V rámci řady opatření, která MOL zavedl v reakci na šíření nákazy COVID-19, došlo v prvním dubnovém týdnu k uzavření 29 čerpacích stanic. Na dalších vybraných stanicích byl z důvodu bezpečnosti personálu pouze omezen noční provoz. „Uzavření se týkalo čerpacích stanic s minimální vytížeností, například v pohraničních oblastech. Díky hustotě a velikosti naší sítě, která čítá celkem 304 čerpacích stanic, mohli obyvatelé místních obcí navštívit jiné stanice, často vzdálené pouze do jednoho kilometru,” říká Richard Austen, generální ředitel MOL Česká republika.

Díky příznivému vývoji epidemie v posledních týdnech se v první vlně od čtvrtka 14. května uzavřené čerpací stanice začnou opět otevírat zákazníkům. Další čerpací stanice budou znovuotevírány postupně během druhé poloviny května. Současně se MOL připravuje na otevření pohraničních čerpacích stanic, které využívají kromě místních i přeshraniční pracovníci, nákladní dopravci či turisté.

„Sledujeme pozitivní vývoj v datech o šíření nemoci COVID-19 a nechceme zákazníky omezovat ve výběru čerpací stanice nebo času jejich návštěvy déle, než je nutné. Jak dočasně uzavřené čerpací stanice, tak i stanice s omezeným nočním provozem se proto vrátí do běžného provozu. Přestože dochází k plošnému uvolňování vládních opatření a strach z nákazy již ve společnosti ustupuje, nenecháváme nic náhodě. Na našich stanicích ponecháváme v platnosti základní opatření, stále budou k dispozici ochranné pomůcky a nadále hodláme dodržovat nadstandardní hygienická pravidla,” říká Richard Austen.