Penny nabídne zákazníkům do dvou let 50 dobíjecích stanic pro elektromobily

Penny ve spolupráci se společností E.ON vybuduje v následujících dvou letech 50 nových dobíjecích stanic pro elektromobily. Polovina z nich bude stát ještě v tomto roce a rychlé dobíječky vyrostou u vybraných prodejen ve všech krajích ČR. První dobíjecí stanici dostali zákazníci Penny k dispozici už v roce 2018 u prodejny v Praze Lehovci.

Od spuštění dobíjecí stanice v Lehovci tam do konce minulého roku registruje E.ON více než dva tisíce dobití a řidiči elektromobilů tam odebrali přes 23 MWh elektrické energie. Jen v minulém roce to pak bylo 15 MWh. To řadí dobíječku na Lehovci na osmé místo mezi padesátkou stanic, které E.ON aktuálně provozuje. Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut.

„Pro nás je udržitelnost a aktivní přístup k ochraně životního prostředí jednoznačnou prioritou. Naše prodejny například postupně vybavujeme solárními panely. Začali jsme loni ve Velké Bystřici u Olomouce a letos se jich dočkají další. A samozřejmě chceme, aby i naši zákazníci měli možnost se chovat k naší planetě šetrně. Díky rozvoji elektromobility dochází ke snižování emisí, a proto je výstavba dobíjecích stanic naší prioritou,“ říká Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení Penny, a vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Martin Klíma jej doplňuje: „Jsme velice rádi, že můžeme navázat na první společnou pilotní lokalitu. Vzhledem k tomu, že společnost Penny Market je aktivní v rámci celé České republiky, jsme chtěli naši spolupráci rozšířit a postupně tak vybudujme 50 rychlodobíjecích stanic u jejích provozoven.“

Stanice postavené u prodejen Penny budou rychlodobíjecí. Každé z dobíjecích míst bude vybaveno dvěma dobíjecími body 50kW pro rychlé dobíjení a jedním 22kW pro klasické dobíjení. Všichni zákazníci budou moci využít aplikaci E.ON Drive, případně platit klasickou platební kartou. V jednom případě bude zákazník dobíjet své auto akumulovanou elektřinou vyprodukovanou fotovoltaickou elektrárnou, která bude součástí přístřešku parkovacího stání rychlodobíjecí stanice. Ta tak bude mít vlastní fotovoltaický systém.