Lidl otevřel v Ostravě druhou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily

Společnost Lidl Česká republika otevřela své zákazníky v Ostravě již druhou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. Ta je od 17. srpna k dispozici u prodejny nové generace v ulici Jugoslávská. Jde celkem o devátou nabíjecí stanici, kterou Lidl zákazníkům nabízí. 

Zákazníci Lidlu si tak po prodejně v ulici Sjízdné, kde je nabíjecí stanice rovněž k dispozici, mohou i zde dobít svůj elektromobil během nákupu zcela zdarma. Po Praze, Brně, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové, Písku a ostravské prodejně na ulici Sjízdné se jedná již o devátou nabíjecí stanicí, kterou Lidl svým zákazníkům nabízí.

Z 0 na 80 % za 30 minut 

Rychlonabíjecí stanice u prodejen Lidl splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjení elektromobilu je možné v průběhu otevírací doby prodejny.

„Zákazníky může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí,“ uvedla mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová.