OMV Viva Café představila s ambasadorem Matějem Rupertem rakouskou gastronomii

V březnu letošního roku představila společnost OMV v rámci svého konceptu Viva Chef Concept ambasadora Matěje Ruperta, který se společně s Emanuelem Riddim vydal objevovat chutě různých evropských zemí. Po Francii přišlo na řadu Rakousko a jak uvádí společnost na svých stránkách, cílem je přiblížit zákazníkům různé gastronomie tak, aby si je mohli vychutnat v klidu domova, když je nyní obtížnější se dostat do světa. 

Po úvodní francouzské kuchyni tedy přichází na řadu Rakousko, kam Češi míří v létě na vysokohorské výlety do Alp a v zimě za lyžováním. Rakouské menu na OMV vychází z typických surovin, jako jsou tyrolský špek ze sušené šunky, originální tradiční jemná „rakouská sekaná“ s názvem Leberkäse, dva různé druhy štrúdlu a také vídeňská káva. V nabídce je Leberkäse burger nebo sendvič Tyrol speck baguelino, k vídeňské kávě si mohou zákazníci  zvolit jablečný štrúdl klasický, makový i ten s višněmi. Specialitou je také kakaový koblížek s bílou čokoládou. Rakouské menu bude na čerpacích stanicích OMV Viva Café dostupné do konce listopadu.

Již dříve společnost OMV spolupracovala na gastronomické nabídce se zpěvákem Benem Cristovao nebo food blogerkou Kristínou Nemčkovou (Made by Kristína).