Shell uvedl do provozu ultrarychlou nabíjecí stanici Ionity

Společnost Shell Czech Republic a.s. zprovoznila ve spolupráci s provozovatelem ultrarychlých nabíjecích míst Ionity první vysokorychlostní nabíjecí stanici pro elektromobily v České republice na své čerpací stanici Nupaky u Prahy (na dálnici D1). Zákazníci tu „natankují“ energii do patnácti minut.

Česká republika je v pořadí třetí zemí ve střední a východní Evropě, kde je na čerpací stanici Shell instalována dobíjecí infrastruktura Ionity umožňující nabíjet výkonem až 350 kW. Společné partnerství mezi společností Shell a sdružením Ionity vyústilo do dnešního dne v instalaci celkem 125 nabíjecích míst na 33 čerpacích stanicích Shell v 8 evropských zemích. Poté, co byly letos v lednu otevřeny na dálnici M7 u Balatonu v Maďarsku dvě stanice a jedna v květnu ve slovenském Senci u Bratislavy, je Česká republika v pořadí třetí zemí v regionu střední a východní
Evropy, kde na čerpací stanici Shell najdou zákazníci ultrarychlá nabíjecí místa.

Technologii, která prozatím předbíhá potřeby českého trhu s elektromobily, vnímá Shell jako důležitý rozvojový impulz. „Jsem moc rád, že dnes začínáme psát další kapitolu společnosti Shell v České republice. V minulosti jsme uvedením našich prémiových paliv Shell V-Power nabídli významné inovace v oblasti tradičních paliv. Dnes vstupujeme do nové éry, kdy společně se sdružením Ionity začínáme nabízet našim zákazníkům řešení pro dopravu na dlouhé vzdálenosti s nižšími emisemi,“ říká Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice
a na Slovensku.

„Technologie naší nabíjecí stanice je postavena na tom, že dokáže nabíjet auta maximálním výkonem i při obsazení více dobíjecích míst najednou. Je to řešení bez kompromisů, které přesahuje standard současných rychlonabíjecích stanic,“ vysvětluje Peter Ševce, manažer Ionity pro střední a východní Evropu. Dvě nabíjecí místa na čerpací stanici Nupaky na dálnici D1 směrem do Prahy umožňují díky maximálnímu výkonu až 350 kW nabít elektromobil nové generace za 10 až 15 minut, což je třikrát rychleji než umožňují současné veřejné rychlodobíjecí stanice na trhu.

Dobíjecí stanice je připravena na rychlé rozšíření o další dvě dobíjecí místa. Veškerá elektrická energie od Ionity používaná pro nabíjení elektromobilů pochází výlučně z obnovitelných zdrojů. Řešení pro nabíjení elektromobilů je jednou z forem, kterou se Skupina Shell snaží globálně dodávat více čistější energie.