Podzimní vydání Speciálu Čerpačka je opět i on-line

Podzimní vydání Speciálu Čerpačka 2020, stejně jako to jarní, jsme pro vás opět připravili i on-line v publikačním prostředí Issuu. Najdete tu řadu inspirativních článků z trhu čerpacích stanic, ať už se týkají aktuálního vývoje či trendů v jednotlivých kategoriích. Aktuální číslo jsme vzhledem k pandemii koronaviru kromě obvyklé tištěné podoby zpřístupnili také on-line. Samozřejmě nadále tiskneme celý náklad, aby všechny čerpací stanice Speciál dostaly. Jsme přesvědčení, že jen elektronická verze nikdy tištěný časopis nemůže plně nahradit.

To, že dobře vybavená pokladní zóna zvyšuje obrat, je třeba si stále připomínat. V nealko kategoriích se daří nejvíce energetických drinkům a důležitou kategorií pro čerpací stanice je rovněž víno. Krize a pandemická situace také stojí za rozšířením sortimentu a přečtete si také o tom, že budoucnost bude multipalivová.

Součástí podzimního vydání Speciálu Čerpačka jsou příspěvky z 8. kongresu Čerpačka, který se konal za přísných hygienických opatření 8. září letošního roku v čestlickém Aquapalace Hotel Prague. Elektrickou budoucnost tu představil ambasador elektromobilů Petr Mára, který pak své zkušenosti společně s dalšími hosty zúročil v panelové diskusi o budoucnosti paliv se současnými tržními lídry. Společnost Nielsen exkluzivně představila data z maloobchodního prodeje na čerpacích stanicích a odhalila, jak a co zákazníci nakupovali během prvního pololetí letošního roku a jaký dopad na jejich chování měla pandemie koronaviru. Specialisté na dobrou kávu přiblížili jak na kávový byznys a čekají vás také témata legislativy, spotřeby AdBlue i bezobslužného tankování.