Hyundai Motor Group vstupuje do Ionity, podpoří tak přechod na elektromobilitu

Hyundai Motor Group je nejnovějším akcionářem společného podniku Ionity, který v celé Evropě systematicky buduje a úspěšně provozuje síť vysokovýkonných nabíjecích stanic pro elektromobily. Rozšiřování nabíjecí infrastruktury sníží obavy řidičů z dojezdu a podpoří přechod na elektromobilitu. Nabíjecí síť Ionity používá ze 100 procent energii z obnovitelných zdrojů, která umožňuje čistou mobilitu s neutrální bilancí emisí oxidu uhličitého.

Společnost Hyundai Motor Group vstoupila jako strategický partner a akcionář do podniku IONITY, který disponuje největší sítí rychlonabíjecích stanic v Evropě. Hyundai Motor Group – včetně značek Hyundai a Kia – urychlí svou účastí v tomto společném podniku rozšiřování sítě vysokovýkonných nabíjecích stanic podél evropských dálnic, a podpoří tak proces směřující k širokému přijetí mobility s nulovými emisemi.

Nabíjecí síť IONITY používá evropský nabíjecí standard CCS (Combined Charging System) a dodává 100 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Řidiči elektromobilů tak mohou díky Ionity cestovat nejen s nulovými emisemi, ale také s neutrální bilancí emisí CO2. Jedná se o důležitý krok v úspěšném zavádění elektromobility v Evropě.

„Pro značky Hyundai a Kia je spokojenost zákazníků s jejich produkty úzce spjata s praktičností a skutečnými benefity. Investicí do podniku Ionity jsme se stali součástí jedné z nejrozsáhlejších infrastrukturních sítí pro nabíjení v Evropě,“ říká Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí produktové divize ve společnosti Hyundai Motor Group. „Usilujeme o to, abychom poskytovali komplexní řešení, která lidem usnadní přechod na ekologickou mobilitu.“

„Se společností Hyundai Motor Group vítáme mezi našimi akcionáři odhodlaného partnera s mezinárodními zkušenostmi v oblasti elektromobility,“ říká Michael Hajesch, generální ředitel společnosti Ionity. „Od dnešního dne budeme společně usilovat o osvětu veřejnosti ohledně e-mobility a podporovat inovace v této oblasti, aby se i cestování elektricky poháněnými vozidly na dlouhé vzdálenosti stalo novým normálním stavem.“