Benzina: Nouzový stav přeje drive-up bankomatům

Nouzový stav a omezení pohybu ukázaly, jak důležitá je pro zákazníky bezpečnost a pohodlí při bezkontaktním výběru peněz. Dokládá to zájem o čtyři drive-up bankomaty Komerční banky na čerpacích stanicích Benzina.

Na začátku příštího roku se motoristům otevře pátý, tentokrát v Plzni. Za dvanáct měsíců (od října 2019 do září 2020) proteklo drive-up bankomaty Komerční banky celkem 800 milionů Kč, z toho bylo 320 milionů výběrů a 420 milionů vkladů.

„V těžké době zasažené virem covid-19 došlo napříč spektrem hotovostních služeb ke snížení počtu a objemu transakcí. Na drive-up bankomatech Komerční banky sice také došlo k poklesu, ale v porovnání s ostatními bankomaty minimálnímu. Lze proto konstatovat, že naši klienti drive-up bankomat považují za bezpečný způsob, jak realizovat své hotovostní transakce 24 hodin denně, sedm dní v týdnu,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Komerční banka jako jediná využívá, ve spolupráci se společností Benzina Orlen, speciální drive-up bankomaty určené pro motoristy. Právě díky oblibě těchto bankomatů mezi motoristy bylo zřetelné, že i v nelehké době nouzového stavu vyhlášeného vládnou ČR na jaře tohoto roku a nyní znovu na podzim, jsou pro klienty přívětivější právě drive-up bankomaty. Jasným důvodem je skutečnost, že klient ovládá bankomat z okénka svého automobilu, aniž by byl v kontaktu s jinými lidmi u bankomatu. Kromě výběru hotovosti bankomat přijímá i vklady, což oceňují zejména podnikatelé, kteří již nemusí chodit s tržbou na pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

„Jsme největším řetězcem čerpacích stanic a také největší kavárenskou sítí v České republice. Do rozvoje a rozšiřování naší sítě každoročně investujeme miliardu korun a neustále rozšiřujeme služby pro naše zákazníky. Proto už od roku 2018 provozujeme ve spolupráci s Komerční bankou takzvané průjezdné bankomaty. Těší mě, že zákazníci si tyto bankomaty oblíbili. V inovacích našich služeb i nadále pokračujeme. V letošním roce jsme spustili novou mobilní aplikaci umožňující platbu za tankování paliva přímo u stojanu s věrnostním programem a akceptujeme rovněž platby za občerstvení prostřednictvím stravenek. Našim cílem je být zákazníkům stále blíže, a proto na příští rok chystáme další novinky a vylepšení,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina Orlen, která patří do skupiny Unipetrol.