Benzina Orlen je potřetí Obchodníkem roku

Stejně jako loni zvítězila Benzina Orlen v kategorii Čerpací stanice s prodejnou v rámci soutěže Mastercard Obchodník roku 2020. Obhájila tak své prvenství potřetí v řadě.

„Z třetího ocenění Mastercard Obchodník roku v řadě máme velkou radost,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i Benzina Orlen, a dodává: „Máme tradičně kvalitní paliva a k tomu již několik let nabízíme široký sortiment doplňkového prodeje včetně občerstvení v atraktivní prostředí s profesionálním zákaznickým servisem. Stále se posouváme vpřed a nejnověji nabízíme zákazníkům komunikaci s námi přes mobilní aplikace s bohatým benefitním programem. Díky tomuto dlouhodobému přístupu a podpoře mateřské skupiny Orlen jsme se stali lídry českého trhu. Za posledních osm let se náš tržní podíl z prodeje paliv navýšil z 15 % na 25 % a prodej občerstvení narostl o více než 300 %. Tento úspěch je pro nás velkým povzbuzením k dalšímu zlepšování našich služeb pro zákazníky, jimž bych rád touto cestou jménem našeho celého týmu poděkoval za jejich důvěru a loajalitu.“

Benzina Orlen obsadila navzdory rostoucí konkurenci první místo z osmi hodnocených firem v kategorii Mastercard Čerpací stanice s prodejnou. Vedla si skvěle i v celkovém hodnocení všech kategorií, v němž jí patřilo 9. místo. Bodovala nejen loajalitou a důvěrou zákazníků, ale také nejlepší zapamatovatelností. V rámci nezávislého průzkumu byla totiž respondenty nejčastěji spontánně zmiňovaným obchodníkem ve své kategorii. Síť se mezi nejlepšími umístila rovněž z hlediska schopnosti pohotově přizpůsobovat svou nabídku a provoz v prodejnách neustálým změnám podmínek v průběhu koronavirové pandemie.

Benzina ORLEN v uplynulém desetiletí významně posílila svou pozici. Zatímco v roce 2014 patřil značce s tradičním logem okřídleného koně 15% tržní podíl, dnes ovládá již čtvrtinu českého trhu. Zákazníci oceňují kvalitní paliva, moderní pojetí a široký doplňkový sortiment produktů a služeb v čele s občerstvením Stop Cafe, které nabízí již 313 z celkových 419 čerpacích stanic v České republice.

Mastercard Obchodník roku je prestižní ocenění pro nejlepší firmy v oblasti maloobchodu v České republice. Výsledky aktuálního, v pořadí již osmnáctého ročníku této soutěže byly vyhlášeny v devíti oborových kategoriích. Ocenění bylo vítězným podnikům uděleno na základě reprezentativního průzkumu veřejného mínění, které proběhlo na konci října 2020 v režii agentury G82 online dotazováním 1000 respondentů ve věku 15 až 69 let. Součástí letošního hodnocení byly také reakce obchodníků na události spojené s koronavirovou pandemií.

Obchodníkem roku v kategorii čerpacích stanic s prodejnou je opět Benzina