Shell a Scuderia Ferrari prodlužují technologické partnerství

Hlavním cílem prodloužení dlouholetého technologického partnerství společnosti Shell s týmem Scuderia Ferrari je nadále podporovat úspěch týmu na závodní dráze a podílet se na významných technologických inovacích a vizích pro udržitelnou dopravu. Partnerství přináší výhody oběma stranám – poznatky a inovace, získané na závodní dráze používá Shell pro zdokonalování produktů pro zákazníky. 

V další kapitole společného partnerství budou Scuderia Ferrari a Shell usilovat nejen o úspěch na závodní trati prostřednictvím efektivního vývoje produktů, ale budou také vyvíjet a implementovat řešení, která jim pomohou snižovat uhlíkovou stopu a naplňovat tak širší cíle v oblasti udržitelnosti. Plány jsou zcela v souladu se strategií udržitelnosti závodů formule 1, která si stanovila ambiciózní cíl v dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030 na závodní trati i mimo ni.

Turbo-hybridní pohonné jednotky i účinnější paliva

Scuderia Ferrari a Shell budou i nadále spolupracovat na vylepšení turbo-hybridní pohonné jednotky V6, jejíž tepelná účinnost překračuje již nyní 50 %, což z ní činí jeden z nejefektivnějších motorů na světě. Obě společnosti budou také spolupracovat na vývoji paliv pro budoucnost, včetně vyspělých udržitelných biopaliv a syntetických kapalných paliv, jejichž použití ve vozech F1 se vzhledem ke snaze o dosažení plné udržitelnosti paliv pro závody formule 1 zkoumá a zvažuje.2 Tyto poznatky a technologie vyzkoušené na závodní trati by mohly být posléze použity ke snížení emisí v silniční dopravě. Vztah obou společností se datuje už do roku 1929. Závodní paliva a maziva Shell, používaná ve vozech Scuderie Ferrari, dovedla tým k deseti vítězstvím v Poháru konstruktérů a jeho jezdce ke dvanácti mistrovským titulům. Během této dlouhé spolupráce byly poznatky a inovace, získané na závodní dráze, použity ke zdokonalování produktů pro zákazníky společnosti Shell po celém světě.

Výkonný viceprezident společnosti Shell pro mobilitu István Kapitány v reakci na obnovení partnerství mezi oběma společnostmi uvedl: „Naše partnerství s Ferrari přineslo skutečně pozoruhodné inovace, na které spoléháme při vývoji paliv a maziv pro naše zákazníky. Vstupujeme do dalšího vzrušujícího období naší společné dlouholeté spolupráce, ve kterém chceme úspěchy na závodní trati využít pro vývoj čistějších paliv a maziv pro naše zákazníky.“