Benzina Orlen nabízí bezdotykovou platbu u samoobslužných kávovarů

Každé dvě vteřiny se na čerpacích stanicích Benzina Orlen prodá jedna káva. Zákazníci za ni nově mohou u samoobslužného kávovaru zaplatit bezkontaktně – kartou, mobilem nebo hodinkami. Cílem je zvýšení zákaznického komfortu a také hygiena.

Síť Benzina Orlen začala vybavovat samoobslužné kávovary na čerpacích stanicích terminály umožňujícími platbu prostřednictvím platebních i stravenkových karet nebo pomocí mobilních telefonů a chytrých hodinek. Do konce března bude platebními terminály vybaveno celkem 67 čerpacích stanic, pokrytí celé sítě plánuje Benzina Orlen dokončit nejpozději na začátku příštího roku.

„Provozujeme nejvíce čerpacích stanic a na každé z nich si zákazníci mohou zakoupit občerstvení a vybrat si z několika druhů výběrové fair trade kávy. To z nás dělá i největší kavárenský řetězec a také nás to zavazuje být inovativní a určovat trendy. Proto jsme se rozhodli vybavit všechny samostatně stojící kávovary na našich čerpacích stanicích moderními platebními terminály. Zákazníci si tak mohou zakoupit kávu přímo u kávovaru bez nutnosti navštívit pokladní zónu. Na základě údajů z testovacího provozu očekáváme, že v budoucnu se více než polovina plateb za kávu bude realizovat přímo u kávovarů,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i Benzina Orlen, a dodává: „Pokračujeme tak v trendu, který jsme nastolili našimi mobilními aplikacemi Benzina aplikace a Mycí digi linka, které umožňují provést platbu za tankování a mytí vozidla prostřednictvím mobilního telefonu.“

Rychlým občerstvením Stop Cafe je v současnosti vybaveno už 313 stanic, přičemž se i nadále počítá s jeho rozšiřováním. „Právě občerstvení je pro nás nejrychleji rostoucím segmentem, jehož objem prodeje od roku 2012 vzrostl o více než 300 procent. Klíčová je pro nás kvalita surovin i postup přípravy pokrmů. Našim stěžejním produktem je fair trade káva namíchaná podle unikátní receptury v Belgii. Čerstvá káva je základem našeho občerstvení a nabízíme ji i na těch nejmenších stanicích. Její oblíbenost jasně potvrzují i čísla. Každé dvě vteřiny totiž prodáme jednu kávu a v loňském roce jsme na našich čerpacích stanicích celkově spotřebovali přes 170 tun této výběrové kávy,“ prozradil Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina Orlen.