EuroOil testuje na několika čerpačkách prodej kapaliny do ostřikovačů z barelu

Na čerpacích stanicích EuroOil ve Slavičíně, Jičíně a Plzni-Koterov si řidiči doplní kapalinu do ostřikovačů přímo z barelu. Ty jsou umístěny přímo vedle tankovacích stojanů na pohonné hmoty a zákazníci nemusí nikam přejíždět. Jedná se o roční pilotní projekt za účelem zjištění poptávky zákazníků. V případě ekonomicky úspěšného pilotního projektu bude následovat realizace dalších stojanů na vybraných čerpacích stanicích.

Uživatelsky jednoduché řešení nabízí možnost zaplatit vše jednou platbou. „Výdejní stojany EcoTank se směsí do ostřikovačů jsou propojeny s pokladním systémem. Zákazníci si jednoduše doplní všechny provozní kapaliny a vše zaplatí jednou platbou na pokladně,“ uvádí Tomáš Hálek, vedoucí oddělení suchého zboží ve společnosti Čepro.

Novinka má pozitivní vliv na životní prostředí, kdy řidiči nemusí zbytečně kupovat plastový kanystr. Výdejní stojany EcoTank šetří životní prostředí i díky své mimořádné energetické úspornosti – ke svému provozu potřebují díky principu samospádu pouze čerpadlo na 24 voltů.