Přes drive-up bankomaty proteklo už přes miliardu, Benzina Orlen zprovoznila další v Plzni

Nouzový stav a omezení pohybu ukázaly přednosti čtyř drive-up bankomatů Komerční banky, tedy pohodlí a zejména bezpečnost. Klienti banky mohou vybírat a vkládat hotovost z okénka svého automobilu již na čtyřech místech, a to na čerpacích stanicích Benzina Orlen v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě. Od března 2020 do března 2021 proteklo drive-up bankomaty Komerční banky na čerpacích stanicích Benzina Orlen přes miliardu korun. Z toho bylo bezmála 500 milionů výběrů a 517 milionů vkladů.

„Z uvedených dat o využívání našich drive-up bankomatů vyplývá, že klienti si tyto bankomaty opravdu oblíbili a považují jejich provoz za bezpečný způsob, jak realizovat své hotovostní transakce 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Proto jsme se rozhodli k dalšímu kroku a tím je rozšíření počtu těchto bankomatů o další přístroj v Plzni,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Bankomaty se rozrostou o bezkontaktní čtečky

Síť drive-up bankomatů Komerční banky má více než 830 bankomatů po celé České republice. A v počtu vkladových bankomatů je jasnou jedničkou na trhu s více než 460 přístroji a jejich počet neustále roste. Aktuálně KB instaluje na vybranou skupinu bankomatů NCR bezkontaktní čtečky platebních karet. Touto funkcionalitou, která umožňuje použití také pro mobilní telefony s NFC technologií a tzv. chytrých hodinek, je vybaveno již téměř 60 % celé sítě bankomatů Komerční banky.

„Jsme největším řetězcem čerpacích stanic a také největší kavárenskou sítí v České republice. Do rozvoje a rozšiřování naší sítě každoročně investujeme miliardu korun a neustále rozšiřujeme služby pro naše zákazníky. Proto už od roku 2018 provozujeme ve spolupráci s Komerční bankou takzvané průjezdné bankomaty. Těší mě, že zákazníci si tyto bankomaty oblíbili. Bankomaty se osvědčily také během mimořádných vládních opatření, kdy naše čerpací stanice zůstávaly v běžném provozu a zákazníkům nahrazovaly mnohdy přeplněné obchody,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina Orlen.