Nabíjecí stanice pro elektromobily u Lidlu stále přibývají. Aktuálně jich je zákazníkům k dispozici již dvacet

Počet nabíjecích stanic pro elektromobily u prodejen společnosti Lidl se neustále rozrůstá. K dispozici  je jich už celkem 20 prodejen. Zákazníci Lidlu navíc mohou nabíjecí stanice pro elektromobily během svých nákupů využívat zcela zdarma. Podpora vzniku nabíjecích stanic představuje pro Lidl další krok směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Aktuálně jsou pro společnost Lidl standardem rychlodobíjecí stanice. Ty splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché.

„Nabíjecí stanice využívají elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Aktuálně jsou nabíjecí stanice zákazníkům k dispozici u 20 prodejen, přičemž v blízké budoucnosti plánujeme uvést do provozu dobíjecí stanici ve Valašských Kloboucích či například u nové prodejny v Praze 5, Dobrušce, Českých Budějovicích i Poděbradech,“ doplňuje mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Společnost Lidl se soustředí také na rozšiřování nabíjecích stanic pro elektrokola. Aktuálně je zákazníci naleznou u prodejny v Písku a Pardubicích, přičemž se plánuje také instalace u prodejny v Českých Budějovicích.