Benzina Orlen zmizí z trhu, postupně ji nahradí pouze značka Orlen

Podle informací ČTK zmizí z českého trhu značka Benzina. Nahradí ji značka Orlen, která tak sjednotí názvy pump společnosti PKN Orlen na mezinárodním trhu. Firma pro ČTK uvedla, že působí ve více než 110 zemích a více než polovina příjmů míří do mateřské skupiny právě ze zahraničí. Posilování a rozvoj maloobchodní sítě skupiny Orlen v Evropě je tedy logický krok a holding tak učiní ve všech evropských zemích, kde působí. 

Na tuzemském trhu provozuje Benzina Orlen 421 čerpacích stanic a je dlouhodobým lídrem trhu. Značka ale nezmizí ze dne na den, přejmenování bude probíhat postupně. Příslušnost k polské skupině se na benzinkách začal pozvolna rozvíjet už od roku 2019, kdy firma oznámila, že na vybraných plochách čerpacích stanic Benzina se vedle loga známého koníka začne objevovat také orel symbolizující nadnárodní skupinu Orlen, do které Benzina patří. Zavedení společných logotypů obou společností bylo podpořeno reklamní kampaní.  „Benzina patří do velké mezinárodní sítě s téměř třemi tisíci čerpacích stanic v pěti zemích a dlouhodobě se opírá o finanční zázemí a obchodní zkušenosti sdílené v rámci mezinárodního koncernu Orlen. Tento společný obchodní model, důraz na kvalitu a spojení tradice s moderní přítomností nyní chceme připomenout jak české veřejnosti, tak mezinárodním zákazníkům, kteří cestují přes území České republiky. Věříme, že nám tento krok pomůže k získání nových zákazníků,“ vysvětlil tehdy Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol RPA.

Rebranding bude postupný

Už na začátku letošního roku přidala firma PKN Orlen do názvu holdingu Unipetrol a síť benzinek přejmenovala na Benzina Orlen. Rebranding proběhne postupně tak, jak se budou jednotlivé čerpací stanice modernizovat. První osm pump by ale dle informací ČTK mělo být přebrandováno do konce tohoto roku. Podobně jako nyní na nich budou prvky jak Benziny, tak Orlenu, název Orlen ale začne být dominantní například na totemech s cenami nebo v označení stanice. Další benzinky pak budou následovat v příštích letech.